A Ferences Misszió  

   

Hogyan pályázhat?  

   

ofm new

   

kolostor logo

   

78686498 566632254133860 1928214761401483264 nAhogyan már beszámoltunk róla, Csapon az ingyenkonyha 2018. április közepétől működik. A konyhán csak elvítelre készítünk melegételt, egyházközségünk azon tagjainak, akik ágyhoz kötöttek, vagy már több éve nem hagyják ell az othonukat. Eleinte 11 embernek biztosítottunk hetente két alkalommal dupla adag melegételt, később15 embernek. 2019-től, a mai napig, sajnos már 18 rászorulónak készítünk és hordunk szét hetente két alkalommal, kedden és csütörtökön, négy napra elegendő melegételt, ami minden esetben két fogásból áll.

 

 

A konyhán a vezető mellet 5 kisegítő dolgozik. Ők főznek és szállítják az ételt a rászorulóknak. Ha szükséges be is vásárolnak nekik (kenyeret, tejet) és a gyógyszerüket is kiváltják. A konyhán dolgozók, mind kisnyugdíjasok vagy munkanélküliek, így a kapott munkadíj nagy segítség az ő számukra is.

Isten áldását kérjük minden adakozóra, aki segít a rászorulókon, hogy meleg ételhez jussanak.

Tisztelettel,
a csapi egyházközség világi elnöke
Kopinecz Erzsébet.

A csapi ingynekonyha munkatársai gyűjtést indítottak a rászorulók számára.
Részletek az alábbi bejátszásban:

 

 

 

Pin It
   
 

 

online adomanyozas logo



facebook logo